Subscribe via feed.

Kompresor Fengda – co mu předcházelo

Posted by Admin on 27.3.2008 – 22.12

Po tom co jsem začal modelařit , nastal problém se stříkáním modelů. Je pravda, že třeba válečná vozidla se dají v nouzi dost dobře udělat i s pomocí štětce, ale nedovedu představit poskládat model auta a natřít ho štětcem. Dá se to ošidit tak, že si člověk karosérii nastříká sprayem a zbytek natře, ale toto jsem už v úvodu zavrhnul, a chtěl jsem si již od začátku zvyknout na používání stříkací pistole.

 

Pro tento účel jsem si koupil pistoli Fengdu 130, ale ještě předtím, jsem přemýšlel, čím ji budu „krmit“. Po přečtení různých rad na diskusních fórech jsem se rozhodl prozatím použít tlakovou láhev, kterou jsem měl k dispozici. Dokonce v ní bylo jestě trochu stlačeného kyslíku. Ten jsem za pár dní spotřeboval a začal menší problém jak to naplnit. Po různém pátrání na internetu, kde jsem chtěl láhev naplnit CO2, stejně jak plní někteří modeláři hasičáky jsem se dostal na stránku brněnských potápěčů, kteří mi velice ochotně vyšli vstříc. Nechali mě udělat na láhvi nový atest a naplnili ji, jedno plnění přišlo na 60,- Takto jsem to provozoval dva měsíce a láhev musel dvakrát nechat naplnit. Spotřeba stlačeného vzduchu byla vyšší, jednak proto, že jsem se učil stříkat a také proto s čím jsem nepočítal, že hodně vzduchu spotřebuje čistění pistole.

Začal jsem si říkat, že je toto nepohodlné a je třeba s tím něco udělat. O koupi kompresoru jsem vůbec neuvažoval, spíš se mě líbila výroba „laciného“ kompresorů z ledničáku a hasícího přístroje. Po vzoru mnoha dalších modelářů jsem se do toho pustil. Sehnal jsem zdarma hasící přístroj a u rodičů funkční motor z lednice. Prolezl jsem opět fóra a vybral si za vzor jeden kompresor, který je vyroben opravdu na vysoké úrovni, a kdyby měl motor nový mohl by klidně konkurovat Simantecu. Chci ještě říct, že ledničáku s láhví od Pepsi neříkám kompresor, i když to může někomu vyhovovat. Šel jsem na nákup věcí do specializované prodejny s kompresory. Dal jsem se do řeči s prodavačem, který se ptal co dělám. Když jsem mu to řekl, snažil se mě výrobu tohoto kompresoru vymluvit. Což se mu také po půl hodině podařilo. Když jsem mu ihned po návštěvě poslal mailem přesný seznam věcí, které potřebuji, přišla mi odpověď s částkou 4000,-. Nebylo tam samozřejmě započítáno svařování, které si člověk musí někde zadat, nějaká barva, čas a benzín. Tento prodavač mi také řekl, že to bude vždycky kompresor udělaný z motoru ze sběrného dvora, který funguje kolem deseti roků, prská z něj olej a kdykoliv se může pokazit. Člověk má sice pocit, že vyrobil profi kompresor, ale pořád je to hodně jetý stroj. Přirovnal bych to, jako když dáte do nového auta motor ze starého auta z vrakoviště. Proto si stojím za názorem, že když člověk nemůže využít svoje známosti a vše si musí kupovat , je to hloupost takový kompresor skládat. Ještě než jsem odešel z prodejny s kompresory, ukázal mi prodavač variantu lacinější a lepší. Kompresor SHH1, který sice nobsahoje tlakovou láhev, ale prý stačí dokrmit pistoli do průměru trysky 0,5mm

Z toho jsem vycházel a hledal jsem na netu. Zjistil jsem, že se prodává čínská kopie skoro za poloviční cenu. Stejně jako pistole , kterou mám, je tento kompresor značky Fengda. Za tímto účelem jsem šel do prodejny modelářských potřeb, kde mě prodavač velice ochotně předvedl oba typy o které jsem měl zájem. Po pravdě řečeno jsem se původně díval po variantě s tlakovou nádobou, ale po tomto hovoru jsem si nebyl tak jistý. Rozdíl v ceně je totiž 1200,- pouze za maličkou tlakovou nádobu. Navíc tato tlaková nádoba slouží spíš jako vyrovnávač pulsů v na pistoli, protože je tak malá, že kompresor spíná stejně několikrát do minuty. Nechal jsem si to projít hlavou a druhý den se vydal koupit kompresor Fengda AS18-2, tedy typ bez tlakovky. Dozvěděl jsem se, že oba tyto kompresory Fengda jsou velice oblíbené, nejsou na ně stížnosti a servis je dokonce v Brně. Byl jsem připraven, pokud by hadice pulsovala toto vyřešit. Jedna varianta je dát mezi hadici a regulační ventil nějakou láhev, aby vzduch nešel hned do hadice, nebo použiji připravenou tlakovku z hasičáku, kterou zařadím mezi kompresor a regulační ventil. Nastříkal jsem dvě karosérie, stříkal jsem asi hodinu a půl. I když nemá tlakovou nádobu nemá žádný problém s dodávkou vzduchu do pistole, ani se neobjevuje žádné pulsování na hadičce a krásně plynule stříkal. Je pravda, že kompresor zapíná při každém stisknutí pistole, ale to opravdu nevadí a jsem přesvědčen, že se dá použít i v bytech, a sousedy rušit nebude. Se svojí koupí jsem tedy spokojen.This post is under “Plastikové modelářství” and has no respond so far.
If you enjoy this article, make sure you subscribe to my RSS Feed.
Online Drugstore,generic zithromax,Free shipping,clomid free delivery,Discount 10%