Subscribe via feed.

Jaký vrtulník pro začátečníka

Posted by Admin on 3.11.2010 – 13.49

Na fórech stále přibývají dotazy, jaký koupit vrtulník pro začátečníka. Je to stále dokola diskutované téma, které většinou končí hádkou několik táborů a tázající se nic nedozví. Proto jsem se rozhodl k tomu napsat pár řádek.

Pokud se někdo rozhodne koupit vrtulník, měl by si určitě koupit 6ti kanálový stroj. Všechny vrtulníky s méně kanály a tzv. koaxiální se sice velmi dobře ovládají, ale pokud chce někdo opravdu létat tak jedině s 6ti kanálem. Půjde to pomaleji, ale o to větší pak bude radost, když to zvládnete.

 

Pokud půjdete cestou koaxiálu a po jeho zvládnutí si koupíte 6ti kanál, hodně rychle vystřízlivíte z myšlenky, „koax už zvládám, tak si koupím větší vrtulník.“ Zjistíte, že vlastně neumíte nic a takové sebevědomí většinou končí rozbitým vrtulníkem.
Než se rozepíši, chci říct, že tři níže vypsané body platí stejně pro třídu 500 jako pro třídu 400. Záleží jak se rozhodnete. Rozdíl je v tom, že vrtulník velikosti 500 je poslušnější a lépe se s ním učí létat, protože je větší a těžší, ale…… vzhledem k tomu, že jsou náhradní díly dražší a jeho váha větší, bývají pády podstatně náročnější na vaši peněženku.
Co tedy pořídit pro začátek? Dalo by se říct jednoduchá otázka, ale odpověď není zdaleka tak jednoduchá, navíc je pro každého jiná.

Koupě nového stroje

Omezujícím faktorem bývají většinou peníze, protože pokud se někdo rozhodne koupit nový vrtulník a vůbec nic nemá, musí počítat s minimální cenou do 20000,- Jistě můžete koupit např. set Blade 400 i s vysílačem, přijímačem, nabíječkou a baterií, nebo něco podobného a zaplatit skoro polovinu, ale já po zkušenostech bych do toho znovu nešel. Je to slepá cesta a po zvládnutí základu jej stejně prodáte. Nejrozšířenější model u nás je asi T-Rex 450Pro od firmy Align. Je to velmi dobrý vrtulník v porovnání cena výkon pro začátečníka ale i pokročilého na 3D akrobacii. K němu potřebujete koupit vysílačku s přijímačem. Zde bych volil hodně rozšílený Spektrum DX6i, nebo jiný min. 6ti kanál, nejlépe to co používají lidé v okolí, pro případnou radu a nastavení. Určitě nekupujte laciná radia z Číny. Dále potřebujete nějakou nabíječku se zdrojem a baterii. Zde bych v rámci ušetření naopak doporučil něco odzkoušeného z Číny. /např. Acucel 8/ a alespoň 4ks 2200mAh lipolek. Samozřejmě se dá nabíječka, zdroj i baterii koupit u nás, ale počítejte s minimálně 2x-3x vyššími náklady. Jsou však lidé, kteří si koupí první vrtulník vybavené Logo za 30000,- , ale takoví se většinou nepídí na fórech o radu jak ušetřit při koupi vrtulníku, proto se o těchto strojích nebudu nějak více rozšiřovat.

Nákup z druhé ruky

Pokud se potýkáte s menším rozpočtem prohlédněte inzeráty, zda někdo neprodává výhodně nějaký vrtulník a radio soupravu. Projděte inzeráty, zda se vámi vybraný model neprodává nějak podezřele často, protože takovou koupi hodně zvažte. Znovu bych se asi podíval po nějaká variantě T-Rexe, Minititanu, nebo i Loga. Důležité je, aby jste měli možnost nakupovat ND, protože co si budeme namlouvat, vrtulníky prostě padají. Já si myslím, že T-Rex i Minititan je v našich končinách dost rozšířen, náhradní díly nejsou problém ani pokud nejste fanouškem objednávání přes internet ze zahraničí a hodně lidí vám s nimi poradí. Pokud se pro nějaký vrtulník rozhodnete, doporučuji osobní kontakt. Podívejte se na zpracování a zda jsou použity originální díly, nebo to je zplácanina, co dům dal. Potom pokaždé když rozděláte vrtulník, budete skřípat zuby, že je tam jiný šroub, tam je stržený závit toto je přilepené …Tady bych určitě doporučoval konzultaci s někým zkušeným, aby jste nekoupili dobrý vrtulník osazený tou nejlacinější elektronikou z Číny.

Nákup klonů

Nákup klonů je asi nejdiskutovanější a nejomílanější na našich fórech. Začátečníkovi, který nemá kolem sebe pár lidí ochotných mu s tímto pomoci, a sám není zběhlý v nastavování vrtulníku tuto variantu nedoporučuji. Nákup klonů však nezavrhuji jako mnozí lidé, jen si člověk musí uvědomit do čeho jde. Každý kdo si to koupí, se musí připravit, že nekupuje model, který létá z krabice. Musíte se si uvědomit, že složení vrtulníku podle návodu je v tomto řetězci to jednodušší. Mnohem složitější je jeho oživování a příprava k letu a to jako začátečník sám nezvládnete.To co ušetříte, dáte vrtulníku částečně svou prací, nastavování a někdy také nervy. Tak že klon klidně ano, ale pro úplný začátek ne. Budete se pak neustále na fóru vyptávat co vám nefunguje a rozšíříte řady těch, kteří potom dělají z klonů stroje naprosto neschopné létání a stále opravované. Myslím si, že tímto se vytváří obecně špatný náhled na klony, protože si je kupují lidé bez zkušenosti, kteří ušetří několik tisíc a pak se ptají a seřizují, nadávají a opravují. A rejpalové jsou pak na koni a jen se smějí.

Tak že doporučením pro začátečníka jsou nakonec první dvě volby i když jsem psal tři, to proto, že na tu třetí většinou každý v rámci ušetření také narazí. Pokud si koupíte všechno nové, máte většinou jistotu kvalitního a bezpečného letu, pokud s tím nefláknete vlastní vinou. Je to jako s autem, když si koupíte nové, také nejezdíte každou chvíli do servisu, a je to bez starostí. Ale každý na nový auto nemá, proto jsou zde bazary. Toto je opravdu drahý koníček a je jen na vás kolik můžete a nebo kolik jste ochotni investovat. Je mylná představa, že si koupím vrtulník, příslušenství a hotovo. Protože dávat do toho peníze budete už pořád. Na vás záleží jak velké. Někdo je spokojený s vrtulníkem za 10000,- a někdo za 50000,-. Důležitá je spokojenost každého jedince s tím co má. Když pročítáte fórum, musíte si ty informace opravdu pořádně filtrovat, toto je pravidlem na každém našem fóru. Dostanete sice radu, ale zabalenou do nesčetných hádek a machrování.

Tohle není žádný psaný model jak máte postupovat, je to jen názor kolegy který tímto nedávno prošel, podložený radami kamarádů a přebranými reakcemi ať zápornými nebo kladnými na zmiňovaných fórech. Pokud někdo bude potřebovat normální radu bez urážek klidně se na nás obraťte na info@helimaniacs.cz

 


This post is under “RC modely” and has no respond so far.
If you enjoy this article, make sure you subscribe to my RSS Feed.
Online Drugstore,generic zithromax,Free shipping,clomid free delivery,Discount 10%