Subscribe via feed.

Recenze Total club manager 2005

Posted by Admin on 15.11.2005 – 21.49

„Když jsem si přečetl tragickou recenzi na TCM 2005 na Bonusu nedalo mi to a napsal jsem svůj pohled na hru. Člověk, který to psal, hru zjevně nehraje a nemá ji rád, podle toho taky dopadl výsledek. Vy co chodíte na tento server, víte že nestraním žádné hře /TCM ani CM/ obě je mám rád a obě budu chválit, protože si to zaslouží.
Celou hrou nás bude provázet barevné menu, které je oproti předchozí verzi úplně přeskládané, proto vám bude chvilku trvat, než se v něm zorientujete. Jsem přesvědčen, že na to stačí den dva a jste zase doma. Je vytvořeno v rozlišení 1024×768 a oproti předchozí verzi, která byla 800×600 vypadá sice lépe, ale na můj vkus je i tak zbytečně barevné. Když se však podíváte na série FIFA, NHL, NBA ….víte, že to je pro EA Sports jejich standart a nic s tím nenaděláme. Myslím si, že tento vzhled ubírá hře na její vážnosti a protože v menu manažeru strávíte mnohem víc času než v např NHL mohli zvolit lepší a příjemnější grafiku.
Před spuštěním nové hry se musíte proklikat několika obrazovkami, kde si vyberete zemi vašeho působení a váš oblíbený klub, který budete řídit jako nový manager. Ke své lize si můžete vybrat i ligy dalších zemí, které chcete sledovat a kam je popřípadě možno přestoupit, když vás vyhodí. Hra je rychlá a proto vám doporučuji vybrat 5-6 zemí. Já sám vždy volím Czech, England, Italy, Germany, Portugal, Spain a nemám problémy s dobou výpočtů v průběhu sezóny.
Novinkou oproti minulému dílu je vytvoření vlastního klubu. Síla klubu je dána velikostí města, tedy počtem obyvatel, které zadáte. Vygenerujete si vlastní logo, vyberete barvy klubu a můžete startovat. Po úvodním uvítání si každý nejprve nastaví hru podle sebe. Některé činnosti můžete přenechat asistentům, tedy počítači. Pokud se však chcete starat úplně o vše sami, nechte asistenty spát a můžete zkusit bojovat. Je čas prohlédnout si soupisku mužstva a podle toho co máme k dispozici začít tvořit sestavu. Hned zpočátku doporučuji zkontrolovat smlouvy hráčů, nebo se vám může stát to co mě. Klíčový hráči vám odejdou než se stačíte rozkoukat. Uzavírání smluv je kapitolou sama o sobě. Zvlášť pokud hrajete za tým kdy musíte počítat každou korunu aby jste vůbec dokončili sezónu a nemuseli v půlce prodat nejlepšího útočníka jako já. Snažte se smlouvat než dát hned „peníze na dřevo“. Mnohdy se vám to vyplatí a ušetříte nemalou částku. Při uzavírání smluv většinou postupuji tak, že si vybírám volné hráče, nabídnu jim rok opce , jistotu prvního týmu a pak ubírám z platu až kam to jde. Uvědomte si, že je to týdenní plat a když si jej vynásobíte počtem týdnů, zjistíte , že každá koruna je dobrá. Nejen při přestupu nových hráčů budete smlouvat o platu , ale i v průběhu roku se nějaký hráč ozve s tím, že je málo ohodnocen. Hráče, kteří se mě nevejdou do sestavy, ani na lavičku, se snažím poslat na hostování třeba i zadarmo. Rozehrají se a pak jsou pro klub užitečnější než by seděli celý rok. Nechám si navíc ještě asi 4 náhradníky.
Soupisky mužstev jsou velice obsáhlé i když ruku do ohně bych dal jen za velké země a větší kluby. Plno českých fandů naštvalo, že česká liga v podstatě žádná není. Prostě i když máme plno špičkových fotbalistů, náš trh není z hlediska prodejnosti hry zajímavý. Nevadí, věřím že si pomůžeme sami, stejně jako v předchozí verzi. Já sám jsem tam plácnul letošní soupisky z TCM 2004 a je to. Nebazíruji na tom jestli onen hráč je ještě v Brně nebo ve Spartě. Stejně tak se ozývají hlasy nastavení potenciálu hráče. Tady bych chtěl doplnit jednu věc. Je třeba si uvědomit, že v okamžiku kdy spustíte hru, žijí všichni fotbalisté jiným životem než v reálu /zranění, přestupy, klesání a stoupání výkonnosti/. Proto nechápu, proč všichni chtějí nejnovější sestavy /nejlépe minulý týden/ a poslední hodnoty do hráčského potenciálu. VždyÂ� po pár týdnech a měsících hraní nezůstane kámen na kameni. Já hraji například vždy s týmem někde na dně čtvrté divize a než se dostanu nahoru, tak většina dnešních třicátníků je v důchodu. Proto bych se tak striktně nedržel reálu.
Dále je třeba nastavit tréninkový plán. Většina začátečníků jistě využije na trénování asistenta. Za sebe musím říct, že ať jsem dělal co jsem dělal /před začátkem sezóny mužstvo trápil heavy fitnes tréninkem. Fitnes mě stouplo na 72 a do konce roku jsem měl 54. Teď mám vytvořený tréninkový plán a bez asistenta jsem dosáhl před sezonou na 90 a co víc, už mám odehrané 4 měsíce a fitnes stále pomaličku stoupá. Trénink je prostě jedna z hlavních věcí hry. U každého hráče máte plno udajů, jen na hráčskou historii nějak zapomněli. Jako by se začala psát až ve chvíli spuštění hry.
Když si vytvoříte trénink, sestavu mužstva je čas vymyslet taktiku. Nastavovat se dá buďto pro celé mužstvo nebo pro každého hráče zvlášť , možností je dost. /po kterém křídle povedete útok, jakou obranu zvolíte apod/. Zde bych chtěl trochu reagovat na jednu recenzi o tom, že se změna taktiky vůbec neprojeví do zápasu. Zápas se generuje z části podle mnoha daných údajů, ale naprosto náhodně a údaje o mužstvu bere k výpočtu. Je velice troufalé říct, že změna taktiky nemá na výsledek zápasu žádný vliv. Je přece hloupost si myslet, když prohrávám např. 3:0 a dám do pole 4 útočníky tak musím vyhrát. Kdyby to totiž tak fungovalo, byl by to cheat. Podívejte se na reálný zápas, kolikrát se podaří mužstvu zvrátit výsledek?
Jeden z nezábavnějších momentů hry pro většinu z nás je zápas samotný. Je možné sledovat celý 3D zápas, buďto v plném zobrazení nebo v okně, samozřejmě zrychleně. Další možnost je 3D Highlights. Tuto používám i já. Pro zobrazení si vyberete z nabídky předvoleb co chcete vidět v grafice např. góly, gólové šance, přímé kopy. Ty se ukáží v 3D a zbytek plyne textově. To se však dá mezerníkem změnit na full 3D zápas. Sledování zápasu v textové podobě myslím není třeba vysvětlovat, stejně tak jako rychlé přepočítání výsledků s možností střídání o poločasu. Poslední věcí jak si užít zápas je Fotball fusion. Uložíte si soubor , který si natáhnete do hry FIFA 2005 a hru buďto jen sledujete nebo si do zápasu přímo vložíte svými hbitými prsty a tím ovlivníte výsledek.
Za sebe mohu říct, že hraji TCM hlavně kvůli 3D zápasu. V TCM 2004 jsem sledoval jen zpočátku, ale když jsem zjistil že se akce neustále opakují – stejné chyby, stejné góly, plno karet, tak mě to omrzelo. V tomto dílu zase postoupili vývojáři o krok kupředu. Gólových situací je mnohem víc, hráč občas udělá kličku, dokonce jsem viděl i několik nůžek a gólů z nich. Sice se dost herních situací opakuje, ale na druhou stranu lze říct, že se v zápase neopakují jen dvě akce pořád dokola.
U 3D zápasu mě vadí jedna věc. Nedá se totiž nastavit jeho kvalita. Když máte špatnou kartu tak je výsledná kvalita podle ní i když si volbu přepnete na full. V předchozím díle jsme si mohl nastavit rozlišení a když to karta nezvládla , tak to šlo jen pomaleji. To mě vyhovovalo lépe. Na obhajobu však musím říct , že hra je na dnešní dobu graficky málo náročná. Hrál jsem to i na grafické kartě RIVA TNT2 a jelo to v pohodě. Když zápas skončí a výsledky jsou spočítané, můžeme se trochu zastavit u toho, proč má hra v názvu „Club manager“ . Neřídíte totiž jenom vaše mužstvo, ale taky se můžete /ale nemusíte/ starat o chod celého klubu. To znamená ceny vstupenky, reklama, budování zázemí, rozšiřování stadionu. I přes nesouhlas některých lidí si z něj však může udělat jen fotbalový manager. Vše záleží na nastavení hry. Na toto zapomínají kritici TCM 2005, kteří tvrdí, že chtějí být manažery a ne prodejci párků. O těchto věcech nemusíte vůbec vědět. Zadejte to asistentům a můžete se věnovat jenom mužstvu.
Ze začátku byla pro mě hodně důležitá volba rozšíření stadionu. Potřebuji každou korunu a když mám alespoň několikrát vyprodáno, je vhodné jej rozšířit o pár stovek sedadel. Vrátí se vám to ve vstupném. Jiný příjem během roku většinou nemáte, když pominu prodej hráčů. To neplatí pro ty co hrají za velkokluby. Pokud máte dost peněz, můžete stavět nová tréninková centra, tisková centra, parkoviště, specializované kliniky apod. To vás však v úvodu moc trápit nemusí. Peníze jsou potřeba jinde. Když máte na kontě pořádný balík peněz, nastala vhodná chvíle si nechat vyprojektovat a postavit vlastní Nou Camp. Na to však musíte pár sezón hrát aby jste našetřili. Peníze lze také získat pomocí prodeje reklamních předmětů a nebo prodejem reklamních ploch na stadionu. Výsledná částka je ale podmíněna úspěšností vašeho klubu.
Někomu může finanční část manažera vadit, a proto vám řeknu příklad z vlastní zkušenosti. Po odehrání 9 ti sezón v CM 03/04 jsem měl na kontě balík peněz, hráče jsem nepotřeboval, takže peníze byli k ničemu. Tím pádem jsem neměl další motivaci. Proto mě vyhovuje, když je mám jak utratit.
Závěrem bych chtěl říct toto. Total club manager 2005 stejně jako Fotbal manager 2005 nejsou manažery simulujícím reálný život. Oba jsou hry, které se snaží zábavnou formou přiblížit svět fotbalu a vše kolem něj. Jen to dělá každý trochu jinak, ale své fanoušky si najdou oba.

This post is under “Plastikové modelářství, Recenze” and has no respond so far.
If you enjoy this article, make sure you subscribe to my RSS Feed.
Online Drugstore,generic zithromax,Free shipping,clomid free delivery,Discount 10%